Dale Chihuly - Persian Ceiling – Sufit Perski Deep Forest Decor
Dale Chihuly’s Persian Ceiling – Sufit Perski, Podróże Artystyczne z Deep Forest Decor, #SzklaneCudaSwiata, Witraże
Dale Chihuly, Persian Ceiling, Sufit Perski, witraże, malowanie, malarstwo, szkło, dekoracje, wnetrza, style, trend, malowane witraże, lampy witrażowe, latarnie, kubki malowane, personalizowane, łapacze snów, boho styl, styl, nowy styl, dom, do domu, do salonu, do kuchni, dom rustykalny, szklene domy, szklane dekoracje, praca rąk, duszy, serca, twój styl
1081
post-template-default,single,single-post,postid-1081,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-17915,elementor-page elementor-page-1081

Dale Chihuly – Persian Ceiling – Sufit Perski

Dale Chihuly – Perfekcja w każdym calu.

Przygotowałam kolejne spotkanie z serii #SzklaneCudaŚwiata
Mam dla Was fantastyczne dzieło i choć nie jest to typowy witraż to zdecydowanie jest to szkło.

Ponieważ interesuje mnie technika, którą wykorzytał artysta, jak i chciałabym kiedyś poznać ją bliżej, poświęciłam temu geniuszowi już kilka postów na moim fanpage FB.


Wystawę tego artysty można było podziwiać miedzy innymi w VMFA – Virginia Museum of Fine Arts, Virginia USA, jak również, całkiem niedawno w Kew Garden w Lodynie.
Dale Chihuly, bo o nim tutaj mowa, jest mistrzem w technice dmuchania szkła, a jego prace podziwiane są na cały świecie. Zazwyczaj jego szklane instalacje są pokaźnych rozmiarów i goszczą w muzeach na bardzo długo lub nawet na stałe. Autor nawiązuje w swoich pracach głównie do natury, a dzieła są bardzo „organiczne”, bajecznie kolorowe i oryginalne w kształtach.

Dale Chihuly’s Persian Ceiling – Sufit Perski – to setki fantazyjnie kolorowych meduz i muszli, unoszących się nad głowami. NIE WIEM JAK WY, ale ja zbieram szczękę z PODŁOGI za każdym razem gdy patrzę na zdjęcia. Jestem kompletnie zakochana w pracach Chihuly.

Więcej informacji o jego dziełach, jak i cudowne zdjęcia możecie podziwia na
https://artblart.com/tag/dale-chihuly-persian-ceiling/
https://news.artnet.com/…/dale-chihuly-controversy-exotic-p…w

Ps. Wszystkie zdjęcia znalezione są w internecie i na powyższych stronach można znaleźć autorów. Filmiki udostępniłam z youtube. 

Nie przegapcie filmików. Naprawdę warto poświęcić te kilka minut! Co ja bym dała żeby zobaczyć takie dzieło na własne oczy. Kto z Was miał to szczęście?

Zdecydowanie męskie rzemiosło… ale ile w nim piękna! Chihuly wybiera najlepszych z najlepszych. Zobacz ich w akcji!

No Comments

Wyślij Komentarz

EnglishGermanPolish