Praca Rąk, Duszy i Serca ?

Praca Rąk, Duszy i Seca

Hej. To ja.

Tyle chciałabym Ci opowiedzieć, tu i teraz. Nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć. Z pewnością zasypałabym Ciebie milionem słów. Pozwól mi choć przedstawić bardzo „skróconą wersję”.

Pasji nie mogę ubrać w słowa.
To emocje, zaangażowanie, poświęcenie.
To przede wszystkim proces tworzenia rąk, duszy i serca mego.

Od zawsze pragnęłam tworzyć rzeczy wyjątkowe, oryginalne, nietuzinkowe. Najbliższe memu sercu, od najmłodszych lat, było malarstwo i rysunek. Niestety porzuciłam swoją pasję jeszcze w liceum, koncentrując się na kompletnie innych przedmiotach. Ot życie… W rezultacie, zatoczyłam ogromne koło. Po wielu, wielu latach odważyłam się znów sięgnąć po pędzel.

Pewnego razu, już jako „bardzo” dorosła (zabawnie jest to pisać), trafiłam na farby do szkła i zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Choć płatały mi one figle, nie poddawałam się i z każdym, kolejnym, wymalowanym panelem szklanym nabierałam pewności, że znalazłam technikę, przy której pozostałam.

Później poszło jak lawina zakochałam się w fusingu, witrażownictwie tradycyjnym i Tiffany…

Mam tyle pomysłów do zrealizowania i wciąż przychodzą mi do głowy nowe, że nie wiem czy życia mi starczy. Doba zdecydowanie powinna mieć dwa razy, co tam, trzy razy więcej godzin!

Dlaczego Szkło?

Szkło jest wyjątkową dekoracją wnętrza i według mnie, ponadczasową. Współgra niesamowicie z kolorem i pozwala światłu czynić cuda. Dzieła w szkle żyją o każdej porze dnia w odmienny sposób. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Witraże są tego dowodem. Ale nie każdy ma ochotę na tradycyjny witraż w domu. Coś mniejszego da tego namiastkę.

W mojej pracowni nie powielam prac, nie kopiuję. Wszystkie są oryginalne i wyjątkowe. Mogą powtórzyć się motywy ale każda praca jest unikatowa. Dzięki temu znajdziesz u mnie lub zamówisz prace artystyczną z Certifikatem Unikatowości, który otrzymasz odemnie.

 

Masz ochotę na więcej? Zapraszam.

Praca Rąk, Duszy i Serca. 

 

Jeanetta 

EnglishGermanPolish