Witraże Murckowskie - Wiktor Ostrzołek ~ Deep Forest Decor
Witraże Murckowskie - Wiktor Ostrzołek
witraże, malowanie, malarstwo, szkło, dekoracje, wnetrza, style, trend, malowane witraże, lampy witrażowe, latarnie, kubki malowane, personalizowane, łapacze snów, boho styl, styl, nowy styl, dom, do domu, do salonu, do kuchni, dom rustykalny, szklene domy, szklane dekoracje, praca rąk, duszy, serca, twój styl
1
post-template-default,single,single-post,postid-1,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-17915,elementor-page elementor-page-1

Witraże Murckowskie – Wiktor Ostrzołek

Murckowskie Witraże

Hej, to ja i mój mały, prywatny BZIK Chciałabym zaoferować Ci serię spotkań pod nazwą #SzklaneCudaŚwiata. Cóż to takiego? Już wyjaśniam. Po pierwsze to podróże, w których zabiorę Cię w różne strony świata by pokazać Ci Szklane Klejnoty: witraże, szkło artystyczne, fusing… Po drugie to fantastyczny sposób by nauczyć się nowych rzeczy i zrobimy to wspólnie.  

I w końcu, to mobilizacja do działania dla mnie. 

Seria ukazuje się od dłuższego już czasu na moim fanpage (FB) i nareszcie doczekała się BLOGA! Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Mam mnóstwo spotkań i ciekawostek do przerzucenia w to miejsce, ponieważ odbyły sie już 44 spotkania. W związku z tym jestem bardzo podekscytowana, jak i mam nie lada zagwostkę.  Zastanawiam się czy spotka się to z Twoja aprobatą. Baw się kolorowo, podziwiaj te szklane cuda i koniecznie komentuj. 

Dziś nasze pierwsze spotkaniu tu na stronie, a bohaterem będzie wyjątkowy polski Twórca. Przygotowując dla Was serię natknęłam się na wywiad z fenomenalnym artystą i nie będę ukrywać jak bardzo jestem pod wrażeniem jego myśli przewodniej.

Pan Wiktor Ostrzołek, bo o nim tutaj będzie pisane, to twórca ponad 150 witraży, zdobiących koscioły, bazyliki w Polsce i Europie. Wywiad z nim wzruszył mnie do głębi. Jego „myślenie światłem” to coś czego nauczyć sie niesposób. 

Fragment z wywiadu:
„Bez światła nie ma witraży — są martwe. Wszystko, co nas w nich zachwyca, może się objawić tylko w jasności. Dlatego ogromne znaczenie mają szczegóły. Artysta musi najpierw zobaczyć wnętrze w różnych porach dnia, „pooddychać” jego światłem i — oczywiście — architekturą. Dopiero wtedy jest gotów. Może rozpocząć przemienianie światła.” (wywiad p. Mirosława Rzepki)

Murckowskie Dzieło autorstwa Wiktora Ostrzołko

Witraż jest tłem ołtarza w Kościele  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Murckach i ma ponad 82 metry kwadratowe powierzchni. Tworzy szklaną ścianę, która mini się tysiącem barw. Artysta skończył dzieło w roku 1960. 

Murcki Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, Podróże z Witrażem - Deep Forest Decor

(Murcki – Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa)
Zapiera dech w piersiach… jest monumentalny.
#SzklaneCudaŚwiata

Ps. Zdjęcia pochodzą z internetu.
Więcej Informacji znajdziesz tutaj. Polecam!!

No Comments

Wyślij Komentarz

EnglishGermanPolish